Satış Koçluğu Nedir?

Satışları arttırmak ve satış takımını oluşturmak için satış koçluğu Satış temsilcilerine nerede olduklarını fark etmeleri ve kabullenmelerini ayrıca bir sonraki seviyeye ve daha sonrakine geçmek için azimli bir şekilde çalışmalarını sağlar. Bu konuda gelişim koçluğu mükemmeliyet vizyonunu teşvik eder ve arzu edilen durumun adım adım mükemmeliyete ulaşmasını sağlar. Günümüz dünyasında organizasyonlara bakarsak eski liderliğin yerini yepyeni bir olgu yani yeni liderlik kavramı almaya başlamıştır. Yeni liderlik kişileri olabildiğince iyi olmaları için güçlendirmeye dayanıyor. Bugün günümüzde liderlik artık vizyona dayalı. İlerlemenin iki yolu var : Daha çok çalışmak ve değişime ayak uydurmak. Rekabetin her noktada kendini hissettirdiği ticari hayatta satışları arttırmak ve arzu edilen satış takımını oluşturmak bütün şirketlerin ortak hedefi oldu. Şirketlerin uzun ömürlü olması müşteri memnuniyetinden geçtiği gibi satış yapabilmekten de geçiyor. En iyi reklam herhalde şirketin her yere her kesime satış yapabilmesidir. Şirket ne kadar satış yaparsa o kadar kişiye ulaşır ve kendisini o kadar uzun ömürlü bir marka haline getirir. 

En önemli soru üst düzey yönetim koçluk yapabiliyor mu ? eski liderlik ve yeni liderlik arasındaki ince çizgi burada. Eğer üst düzey yönetim koçluğa ne kadar değer verdiğini fiilen gösteriyorsa o şirkette koçluk bir yaşam tarzı olabilir demektir. Böyle olmasa bile şirketteki tek bir müdür veya üst düzey yönetici bile şirkette çok farklı değişimlere imza atabilir. 

Koçun özellikleri arasında şunlar olmalıdır: 

• Koç vizyonu yaşar. Örnek modeldir. 

• Koç , ekibindekilerin güvenini kazanmıştır. 

• Koç ekibine saygı duyar ve saygı görür. 

• Koçun iletişim becerileri gelişmiştir. 

• Koç grubuna bir değer katar. Tecrübesini ön plana çıkarır. 

• Koç grubuna olumlu geribildirim verir. 

Koçluk eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için : 

 Antalya'daki koçluk eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :satış koçluğu sertifika programı - satış koçluğu - satış koçu olmak - satış koçluğu nedir - satış koçu - satış koçu kimdir - satış koçluğu nedir - satış koçluğu eğitimi -

Yorumlar