Hayat Koçluğu Antalya

Hayat Koçluğu Antalya;Hayatımız bir dizi karardan ibarettir. Bugün olduğumuz kişi geçmişte aldığımız kararların ürünüdür. Yarın kim olacağımız ise bugün alacağımız kararlara bağlıdır. Koçluk kişilerin kaliteli kararlar almasına yardımcı olur. Koçlukta sorumluluk koçta değil, koçluk alan kişidedir. Profesyonel koçun elinde sihirli bir değnek yoktur. Buradaki sihirli değnek kişinin eyleme geçmesi ve bu eyleminin sorumluluğunu almasıdır. En uzun yolculuklar küçük bir adımla başlar. Değişim eylemler neticesinde gelir. 

Koçluk kısmen dinleme, kısmen cevap verme, kısmen sezme olduğundan hata için alan vardır ve bazen, koçluk hataları ki biz bunlara "koçluk dersleri" demeyi tercih ederiz. Harika bir koç müşterileriyle yeteri kadar hata yapma riski alır ve zarif bir şekilde bu hatalardan aldığı dersleri öğrenir. Aslında, tecrübeli koçlar çoğu zaman müşterilere yol üzerinde karşılaşacakları koçluk hatalarını beklemelerini söylerler. Bu sadece koçu koçluğun mükemmelliği yükünden kurtarmakla kalmaz aynı zamanda müşterinin de onun da hata yapmakta ve bunlardan öğrenmekte serbest olduğunu bilmesini sağlar.
Hayat koçluğu,  hayat koçunun çeşitli metotlar kullanarak, kişinin yaşamına dair hedeflerini belirlemesi ve bu hedeflere ulaşması için yapılan çözüm odaklı bir çalışmadır.

İlerlemeyi sağlamak için, öncelikle kişinin hayatını incelemesi, tüm pozitif ve negatif yönlerini görmesi, ailesine, işine, maddi durumuna, sosyal hayatına, kendine ayırdığı zamana, sağlığına ve hayatının geri kalan tüm alanlarına detaylı bir şekilde bakarak tıkanıklığın nerelerde olduğunu saptaması sağlanır. İkinci adım gerçekten nereye ulaşmak istediğidir. Hedef de belirlendikten sonra hedefe giden yolu en hızlı şekilde katetmesini sağlayacak, değerleriyle örtüşen stratejiler belirlenir.Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Hayat Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Antalya'daki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz 
 
İzmir'deki Hayat Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz 
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya hayat koçu - hayat koçu antalya - hayat koçu nasıl olunur - hayat koçluğu eğitimi - hayat koçluğu nedir - hayat koçluğu sertifikası - hayat koçluğu - hayat koçluğu nedir - hayat koçu -

Yorumlar